top of page
Search
  • Writer's pictureBoris & Marek

AKO TO CELÉ PREBIEHA V SCALP TATTOO STUDIO?

Rôzne salóny/kliniky/spoločnosti ponúkajúce mikropigmentáciu, môžu ponúkať rôzne techniky a aj rôzne počty sedení potrebných na docielenie požadovaného výsledku. Zväčša sú to dve, až tri sedenia. Niektorí tvrdia, že stačí aj jedno.

Preto veríme, že Vám nasledujúce informácie môžu pomôcť.


Nemáte predstavu čo Vás čaká, keď sa rozhodnete pre mikropigmentáciu? Prečítajte si nasledujúce riadky.NEZÁVÄZNÁ KONZULTÁCIA

Po tom ako sa nám ozvete s dotazom na naše služby odporúčame prvé stretnutie. Ide o nezáväznú konzultáciu. Na nej sa dozviete všetko potrebné.

Od toho či ste vôbec vhodný na mikropigmentáciu (kontraindikácie), až po celkový priebeh každého jedného sedenia.

Zároveň Vám vieme presne určiť cenu, keďže už vidíme naživo celkovú plochu, ktorú bude treba tetovať.

Je možné nakresliť aj približnú vlasovú líniu a plochu, ktorá by sa mikropigmentáciou upravavovala, ak má na to klient dostatočnú dľžku vlasov. Aby ste si vedeli lepšie predstaviť akoby ste pôsobili.

Keď sa rozhodnete pre mikropigmentáciu dohodneme si prvý termín sedenia.


PRVÉ SEDENIE

Pred prvým sedením dostanete zoznam, ktorý zabezpečí, aby ste boli vo vhodnej kondícii po zdravotnej stránke a dostatočne pripravený na mikropigmentáciu.

Ide o dlhšie sedenie, až okolo 3 hodín.

Najprv si prejdeme byrokratickú časť, kedy po prečítaní podpíšete dokumenty potrebné k tomu, aby sme mohli začať.

Následne vyberieme odtieň, ktorý budeme používať na celú tetovanú plochu. Hlava sa prispôsobí ostrihaním, či oholením k podmienkam potrebným pre prácu.

Načrtne sa plocha určená na tetovanie a schváli sa klientom.Pripravíme pigment začína sa s mikropigmentáciou. Väčšinu času klient pre pohodlie leží. Až vo finálnej časti klient sedí. Záleží však vždy na akej veľkej ploche a ktorej časti hlavy práve pracujeme. Toto všetko prebieha za všetkých potrebných hygienických pravidiel.

Po skončení je klient oboznámený so všetkým čo potrebuje vedieť pre následnú starostlivosť o pokožku hlavy pre najbližie obdobie. Po tomto sedení je vytetovaná prvá, podkladová farba. Treba brať zreteľ nato, že po zahojení odíde začervenanie a výsledok bude prirodzenejší a bodky budú jemnejšie.

Dohodneme si nasledujúci termín. Ten je možný najskôr po 7 dňoch, keď už je pokožka dostatočne zahojená.


DRUHÉ SEDENIE

Na druhom sedení už ide o veľa.

Prebehne v podstate rovnaký proces ako na prvom stretnutí. Ale s tým rozdielom, že tu už sa určuje finálny vzhľad a hustota. Je možné, že sa vyberie úplne iný odtieň od prvého sedenia. Ide nám o vytvorenie 3D efektu oholenej hlavy plnej vlasových korienkov. Keďže každá pokožka je iná, inak reaguje na pigment pri suchej, inak pri mastnej pleti, tak i výsledok je rozdielny u každéko klienta. Preto po zahojení pokožky po druhom sedení sa klient rozhodne či si bude želať ešte aj tretie posledné sedenie.


Na fotografii vidíte klienta PRED mikropigmentáciou a PO druhom zahojenom sedení. Čaká ho ešte tretie na doladenie maličkostí.


TRETIE SEDENIE Tretie sedenie je v celkovej dohodnutej cene, ale absolvovať je ho nutné do 3 mesiacov od posledného sedenia. Pri ňom sa dotetujú a doladia posledné možné detaily, hustota či línia. Dľžka toho sedenia už môže byť aj o polovicu kratšia v porovnaní s prvým a druhým sedením.


Po druhom či treťom sedení vydrží mikropigmentácia individuálne od 2 od 5tich rokov. Zväčša nezmizne úplne ani po dlhšej dobe, ale bodky sa zosvetlejú. Po rokoch je možné prísť na nové zahustenie a stmavenie, ide o tzv. Touch up.


Dúfame, že sme Vám pomohli aspoň trošku v predstave.

Pre viac informácií si pozrite ostatné články v blogu, alebo informácie vo FAQ

Tešíme sa na stretnutie s Vami :)

Boris a Marek - SCALP TATTOO STUDIO

156 views

Recent Posts

See All

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page