Otázky a odpovede

Otázky a odpovede

Čo je mikropigmentácia vlasovej pokožky?


Mikropigmentácia vlasovej pokožky, alebo inými slovami tiež v našich textoch nájdete aj SMP, SCALP TATTOO, HAIR TATTOO, tetovanie vlasových folikúl (ďalej - zákrok, tetovanie, či procedúra). Ide o typ tetovania, kde sa malými mikro vpichmi vpravuje organický pigment do najvrchnejšej vrstvy pokožky. Imitujeme tak viacerými odtieňmi oholenú hlavu plnú vlasových korienkov.
Je mikropigmentácia vlasovej pokožky bolestivá?


Čím je tetovaná osoba staršia, tým je pokožka menej citlivá. Preto vieme zo skúseností, že asi 50 ročný klient necíti takmer nič, kým mladší (do 20tich rokov) vnímajú túto procedúru ako napríklad vpichy perom. Záleží teda na každom človeku individuálne ako vníma bolesť a ako je veľmi citlivý.
Akú veľkú plochu hlavy je možné tetovať?


Kľudne aj celá hlava.
Koľko vlasových folikúl sa dá vytetovať?


Toľko koľko je len treba.
Pôsobí tetovanie prirodzene?


Roznoznávame 2 typy mikropigmentácie pokožky hlavy. 1. pri klientoch ktorí majú dlhšie vlasy (od 5cm), kde sa zahusťuje opticky hustova vlasov. My tento typ nevykonávame. 2. aby bol výsledok čo najprirodzenejší, je dobré nechávať si hlavu oholenú, respektíve si ju strihať do dĺžky vlasov 1-3 mm.
Koľko stojí tento druh tetovania?


Cena mikropigmentácie pokožky hlavy sa líši v závislosti od veľkosti tetovanej plochy, pričom najnižšie náklady sú od pozrite cenník (pri kútoch/lysinách), po pozrite cenník (pri tetovaní celej hlavy). Ceny sa konzultujú individálne pri osobnom stretnutí. Cena je uvedená vrátane 2-3 procedúr, ktoré sú nutné pre ideálny, prirodzený vzhľad. Dotetovanie po rokoch, tzv. TOUCH UP/TOP UP je v hodnote pozrite cenník
Aký je odtieň tetovaných folikúl?


V súčasnosti vieme tetovanie prispôsobiť a vybrať pre Vás tak vhodný odtieň až z 30 tich farieb.
Ako dlho toto tetovanie vydrží?


Výsledok je individálny, tetovanie vydrží od 6 mesiacov až 3-4 roky. Farba sa potom postupne vytráca a pôsobí to prirodzene. Trvácnosť závisí od typu pokožky, od množstva času kedy vystavujete pokožku priamemu slnku a toho ako sa o pokožku staráte.
Používa sa pri zákroku anestetikum?


Keďže bolesť je individuálna, skôr môže ísť len o nepríjemný pocit (pozrite blog) a tetuje sa vrchná vrstva pokožky tak sa anestetikum nepoužíva.
Zostanú po tetovaní jazvy?


Nie je to zvyčajné. Počas procedúry vlastne nie je žiadna úroveň krvácania, takže nie sú ani zjazvenia.
Môžem nosiť po zákroku čiapku?


Bezprostredne po prvých 48 hodinách po procedúre sa vyhýbajte noseniu čiapky. Samozrejme potom môžete.
Pre koho nieje vhodné toto tetovanie?


Toto tetovanie nieje vhodné pre ľudí, ktorí majú niektorú z kontraindikácií (teda nemôžu byť vôbec tetovaní). A pre ľudí, ktorí sú napríklad úplne holohlaví vpredu a na temeni a vzadu plánujú nosiť dlhé vlasy.
Ako dlho trvá procedúra mikropigmentácie?


Prvá procedúra trvá asi 3-4 hodiny, záleží do veľkosti tetovanej plochy. Druhá procedúra môže tiež v závislosti od veľkosti plochy trvať podobne ako prvá. Tretia procedúra nieje nutnosťou. Klient sa môže do 3 mesiacov rozhodnúť či ju chce absolvovať. Trvá kratšie, zväčša do 3 hodín. Vždy však záleží či sa tetuje len kúsok plochy alebo väčšia plocha hlavy.
Pre koho je vhodné toto tetovanie?


Vďaka mikropigmentácii vlasových folikúl a vynikajúcim estetickým výsledkom existuje mnoho dôvodov, prečo stále viac a viac ľudí využíva takéto služby. sú to:
- muži plešatí, s lysinami a úplne holohlaví muži, ktorí chcú nosiť vlasy nakrátko ostrihané
- dočasne plešatí muži podstupujúci chemoterapiu (min. 6 mes.po liečbe)
- korekcia zlej transplantácie vlasov FUE = veľké diery
- alopécia
Musím si hlavu pred procedúrou oholiť?


Na procedúru nieje nutné si vlasy oholiť ale radšej ostrihať na 1-3 mm. Toto nám pomôže vybrať ten najlepší odtieň pigmentu.
Môže sa tetovať tvár? Imitovať oholenú bradu?


Áno, v niektorých prípadoch sa zahusťuje aj chýbajúce ochlpenie pri krátkej brade. Je však nutná osobná konzultácia.
Ako dlho trvá liečba?


Nie ste chorý takže sa neliečite, ale je potrebné dodržať toho viac aby prebehlo hojenie v poriadku a výsledok bol podľa predstáv. Klient od nás dostane pokyny k starostlivosti po procedúre. Rátajte však s miernym začervenaním po dobu cca 72 hodín.
Aké sú výsledky tetovania?


Veľmi dobré. Naši zákazníci sú spokojní a hrdí na svoje rozhodnutie. Hovoria, že ich známi si nič nevšimli, iba zmenu k lepšiemu. Nové tetovanie pridá sebavedomie, opticky omladnete. Naozaj budete pôsobiť omnoho mladšie.
Čo môžem robiť hneď po procedúre?


Vyhnite sa intenzívnemu športu, saune, chlórovanej vode a prašným miestam 7 dní. Po tejto dobe však môžete žiť svoj každodenný život rovnakým spôsobom, ako tomu bolo predtým. Obdržíte však od nás zoznam k správnej starostlivosti a informácie čomu sa ešte vyvarovať v najbližšej budúcnosti.