top of page

Otázky a odpovede

 • Čo je mikropigmentácia vlasovej pokožky?
  Mikropigmentácia vlasovej pokožky, alebo inými slovami tiež v ako SMP, SCALPMICROPIGMENTATION, SCALP TATTOO, HAIR TATTOO, tetovanie vlasových folikúl (ďalej - zákrok, tetovanie, či procedúra). Ide o typ tetovania, kde sa malými mikro vpichmi vpravuje organický pigment do najvrchnejšej vrstvy pokožky. Imitujeme tak viacerými odtieňmi oholenú hlavu plnú vlasových folikúl (korienkov).
 • Je mikropigmentácia vlasovej pokožky bolestivá?
  Čím je osoba podstupujúca SMP staršia, tým je zvyčajne menej citlivá na bolesť. Preto vieme zo skúseností, že asi 50 ročný klient necíti takmer nič, kým mladší (do 20tich rokov) vnímajú túto procedúru ako napríklad vpichy perom. Záleží teda na každom človeku individuálne ako vníma bolesť a ako je veľmi citlivý.
 • Koľko vlasových folikúl sa dá vytetovať?
  Toľko koľko je len treba.
 • Akú veľkú plochu hlavy je možné tetovať?
  Kľudne aj celá hlava.
 • Pôsobí mikropigmentácia prirodzene?
  Roznoznávame 2 typy mikropigmentácie pokožky hlavy. 1. pri klientoch ktorí majú dlhšie vlasy (od 5cm), kde sa zahusťuje opticky hustova vlasov. My tento typ nevykonávame. 2. aby bol výsledok čo najprirodzenejší, je dobré nechávať si hlavu oholenú, respektíve si ju strihať do dĺžky vlasov 1-3 mm.
 • Koľko stojí tento druh "tetovania"?
  Cena mikropigmentácie pokožky hlavy sa líši v závislosti od veľkosti tetovanej plochy, pričom najnižšie náklady sú od pozrite cenník (pri kútoch/lysinách), po pozrite cenník (pri tetovaní celej hlavy). Ceny sa konzultujú individálne pri osobnom stretnutí. Cena je uvedená vrátane 2-3 procedúr, ktoré sú nutné pre ideálny, prirodzený vzhľad. Dotetovanie po rokoch, tzv. TOUCH UP/TOP UP je v hodnote pozrite cenník
 • Aký je odtieň tetovaných folikúl?
  V súčasnosti vieme SMP prispôsobiť a vybrať pre Vás tak až z 30tich ten nahvhodnejší vhodný odtieň.
 • Ako dlho mikropigmentácia vydrží?
  Výsledok je individálny, SMP vydrží od 6 mesiacov až 3-4 roky. Farba sa potom postupne vytráca a pôsobí to prirodzene. Trvácnosť závisí od typu pokožky, od množstva času kedy vystavujete pokožku priamemu slnku a toho ako sa o pokožku staráte.
 • Používa sa pri zákroku anestetikum?
  Keďže bolesť je individuálna, skôr môže ísť len o nepríjemný pocit (pozrite blog) a mikropigmentácia sa vykonáva na najvrchnejšej časti pokožky tak sa anestetikum u nás nepoužíva.
 • Zostanú po SMP jazvy?
  Nie je to zvyčajné. Počas procedúry vlastne nie je skoro žiadna úroveň krvácania, takže nie sú ani zjazvenia.
 • Môžem nosiť po zákroku čiapku?
  Bezprostredne po procedúre sa vyhýbajte noseniu čiapky a to aj z hygienických dôvodov, či potenia, keďže pokožka sa potrebuje správne zahojiť.
 • Pre koho nieje vhodná technika mikropigmentácie?
  Mikropigmentácia nieje vhodné pre ľudí, ktorí majú niektorú z kontraindikácií (teda nemôžu byť vôbec tetovaní). A pre ľudí, ktorí sú napríklad úplne holohlaví vpredu a na temeni a vzadu plánujú nosiť dlhé vlasy.
 • Pre koho je vhodné SMP?
  Vďaka mikropigmentácii vlasových folikúl a vynikajúcim estetickým výsledkom existuje mnoho dôvodov, prečo stále viac a viac ľudí využíva takéto služby. sú to: - muži plešatí, s lysinami a úplne holohlaví muži, ktorí chcú nosiť vlasy nakrátko ostrihané - dočasne plešatí muži podstupujúci chemoterapiu (min. 6 mes.po liečbe) - korekcia zlej transplantácie vlasov FUE = veľké diery - alopécia
 • Ako dlho trvá procedúra mikropigmentácie?
  Prvá procedúra trvá asi 3-4 hodiny, záleží od veľkosti tetovanej plochy. Druhá procedúra môže tiež v závislosti od veľkosti plochy trvať podobne ako prvá. Tretia procedúra nieje nutnosťou a nie vždy je možné sedenie vykonať. Napríklad ak je v pokožke už príliš veľké množstvo pigmentu z prvých dvoch sedení. Trvá kratšie, zväčša do 3 hodín, samozrejme hlavne podľa veľkosti plochy.
 • Musím si hlavu pred procedúrou oholiť?
  Na procedúru nieje dobré si vlasy oholiť ale radšej ostrihať na cca 1-3 mm. Toto nám pomôže vybrať ten najlepší odtieň pigmentu.
 • Môže sa SMP použiť na tvár? Imitovať oholenú bradu?
  Áno, v niektorých prípadoch sa zahusťuje aj chýbajúce ochlpenie pri krátkej brade. Momentálne sa však tomuto spôsobu nevenujeme.
 • Ako dlho trvá liečba?
  Nie ste chorý takže sa neliečite, ale je potrebné dodržať toho viac aby prebehlo hojenie v poriadku a výsledok bol podľa predstáv. Klient od nás dostane pokyny k starostlivosti po procedúre. Rátajte však s miernym začervenaním po dobu cca 72 hodín.
 • Aké sú výsledky SMP?
  Veľmi dobré. Naši zákazníci sú spokojní a hrdí na svoje rozhodnutie. Hovoria, že ich známi si nič nevšimli, iba zmenu k lepšiemu. Mikropigmentácia pridá sebavedomie, opticky omladnete. Pocity klientov si môžete prečítať v referenciách.
 • Čo môžem robiť hneď po procedúre?
  Vyhnite sa intenzívnemu športu, všeobecne poteniu, priamemu slnku a prašným miestam 7 dní. Po tejto dobe však môžete žiť svoj každodenný život rovnakým spôsobom, ako tomu bolo predtým. Minimálne mesiac ešte vynechajte návštevu sauny či bazénu. Obdržíte však od nás zoznam k správnej starostlivosti a informácie čomu sa ešte vyvarovať v najbližšej budúcnosti.
bottom of page