top of page
Search
  • Writer's pictureBoris & Marek

Prečo dať si tetovať hlavu u klasického tetéra nemusí byť dobrý nápad

Nieje tetovanie ako tetovanie. Prečo? Čítajte ďalej

photo internet

Na obrázku vidíte tetovanie klienta v zahraničí. Jeho zákrok bol veľmi úspešný u jedných z najuznávanejších odborníkov v UK.

Keďže sa mu však po roku zdalo, že efekt už nieje dostatočne výrazný a chcel ušetriť, oslovil svojho známeho - tetéra.

Pôvodnú mikropigmentáciu/hair tattoo vidíte vo svetlejších sivo-čiernych odtieňoch. Dotetovaný pigment od tetéra sú všetky modrasté fľaky.

Odstrániť zlé tetovanie sa mu podarí jedine chemicky, takže sa chémiou vypudia pigmenty z pokožky. Ide o stav dlhodobého hojenia, chrást,... Treba myslieť na domáciu liečbu a čisté prostredie.

Ak by si nedal dotetovať klasickou farbou-pigmentom, dalo by sa tetovanie zjemniť aj stmavšiť, prípadne laserom odstrániť nejaká časť. Tu vidíte dobrý príklad toho, prečo netreba zbytočne experimentovať.

Tetovanie

Na klasické tetovanie sa využívajú bežné tetovacie prístroje a zároveň aj pigmenty. Tie obsahujú rôzne látky, súčasťou sú aj kovy, ktoré menia časom odtiene. Preto čierna môžem časom pôsobiť ako modrá, zelenkavá,... Tetovacie ihly na tetovanie sú väčšie a zároveň robia do kože akoby rezy, nielen vpichy a čo je hlavné, idú dosť hlboko. Ide o trvácny zákrok.

Mikropigmentácia vlasových folikúl - Scalp Tattoo (Hair Hattoo)Tu sa využívajú single (jednotlivé) ihly, ktoré sú v hrúbke vlasu. Robia sa mikrovpichy, ktoré sa jemne dotknú povrchu pokožky, takže idú do hľbky 1-2 mm. Pigment používame organický, bez kovov, takže postupom času iba blednú podľa toho ako rýchlo ich telo vstrebáva. Ide o cca 2-5 ročný efekt. Je to individuálne u každého. Môže to byť menej i viac.

Veríme, že sme pomohli.

Boris a Marek - SCALP TATTOO STUDIO

289 views

Recent Posts

See All

Σχόλια


Ο σχολιασμός έχει απενεργοποιηθεί.
bottom of page